Csóka Anita

énekesnő

Rólam

Üdvözöllek az oldalamon! 

Ha itt vagy és éppen rólam böngészel, annak nyilván oka van, és remélem, hogy meg is találod, amit keresel! Ehhez szeretnék némi segítséget nyújtani azzal, hogy mesélek magamról és a munkásságomról! :)

Csóka Anita vagyok, egy olyan énekesnő, aki a komolyzene világából indulva a könnyűzenei színpadokra érkezett, ám ez azért nem teljesen véletlen! Valaha az opera, a klasszikus dal, az operett és az oratórikus műfajok voltak a főszereplői az életemnek, ma pedig a saját dalaimmal, dalszerzőként és szövegíróként, valamint koncerténekesként lépek színpadra, remélve, hogy a két világ szépségeit és legnemesebb részeit sikerül egyesítenem az éterben. 

Nehéz dolog magamról ,,szuperlatívuszokban'' beszélni, de nyilván egy előadóművész leghőbb vágya, hogy nyomot hagyjon a világban, a közönségében. Egyet azért elárulhatok neked, hogyha valami igazán egyedi, profi és mégis emberközeli zenei élményre vágysz, akkor azt hiszem igazán jó helyen jársz!

Nézz körül, ismerj meg, és ha tetszik, amit hallasz és látsz, ne habozz bekövetni youtube-on, spotify-on, facebookon vagy intagramon! :)

2020 egy óriási fordulópont volt sokunk életében, amikor is a covid mindent felforgatott. Az én karrieremet is egy pillanat alatt változtatta meg és törte ketté. Mondhatni megállt az idő. Mély depresszióba estem, új szakmát tanultam és civil munkával kerestem a kenyerem, majd eljött 2022 és újra nyíltak azok a bizonyos kapuk. Az a két év várakozás egy életöltőnyinek tűnt, főleg hogy akkor még nem is tudtuk mennyi ideig is tart ez a világi pokoljárás. Ezidő alatt sokat gondolkodtam az életemről és a jövőmről, hogy mihez is kezdek majd a járvány után és egyáltalán van e még helyem a zenei életben. Az ágyam szélén ülve, a Jóistennel beszélgettem és jelet kértem, Jelet, hogy merre tovább. Én kiskorom óta a könnyűzenei színpadra vágytam, de 20 éven át ez csupán hobbi volt. Az élet és a tanáraim más felé sodortak. Nem bántam egy pillanatát sem! Szerettem a hivatásom.

De mindezek mellett én dalokat írtam és sok-sok dalszöveget, amik egy fiókban gubbadtak. Ha a covid nem jön, talán még most is ott vannak. Milyen érdekes ez, nem? :) 2022-ben aztán megérkezett a jel! Tudtam, hogy az első felkérés milyensége, ami a ,,kapunyitás'' után lesz, az márvadó lesz számomra és egy fix iránymutatás! A Pécsi Filharmonikusok egy Barbra Streisand est kapcsán kerestek fel, ahol Király Lindát és Veres Mónikát kellett coverelnem. Hatalmas megtiszteltetés volt ez számomra, bár akkor színpadra végül nem kellett lépnem! :) Viszont kaptam egy másik lehetőséget, ahol én is megmutathattam magam a színpadon, mégpedig egy ABBA show keretein belül, amivel külföldön is turnéztunk. Ez lett az új karrierem első állomása. Ez volt a jel, hogy ideje a saját utamat járni.

2025 Kongresszusi Központ - Amerikai álom
2025 Kongresszusi Központ - Amerikai álom
2025 RaM-Art - Puccini X Soul
2025 RaM-Art - Puccini X Soul